Intencje Mszalne – 6. II. – 12. II. 2023

Poniedziałek – 6.II. – św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy

8:00 – intencja wolna.

Wtorek – 7.II.

17:00 – Za ++ rodziców Łucję, Józefa Ogiewa w 3 rocz. śm., dziadków Klarę, Ludwika  Kulisz, Agnieszkę, Roberta Ogiewa, chrzestną Emę Ogiewa, z rodzin Ogiewa, Kulisz,

Patyna, Piekacz, Misz, Nowicki, Imiołczyk, Martę, Stanisława Walosczyk i dusze w czyśćcu cierpiące.

Środa – 8.II.

8:00 – Za ++ Martę, Małgorzatę Miś, Gertrudę, Janusza, Jadwigę, Romana Kuźniak, Marię,  Herberta Frania, z rodzin Miś, Kuźniak, Bula, Krus, Sikora i dusze w czyśćcu cierpiące.

Czwartek – 9.II.

17:00 – Za + ojca Zygmunta Białas w 5 rocz. śm., matkę Hildegardę Białas, dziadków Klarę, Jerzego Rzepka, Stefana, Annę Białas, z rodzin Białas, Rzepka.

Piątek – 10.II.

16:00 – 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu

17:00 – Za ++ ojca Kazimierza Halemby, ojca Ryszarda Błaszczyk, Wiktorię Prandzioch, z rodzin Halemba, Kulisz, Błaszczyk, Sowa, kapłanów, którzy posługiwali w parafii.

Sobota – 11.II.

16:00 – Za + ojca Mariana Czerneckiego w rocz. ur., matkę Marię Czernecką i z pokrew.

17:00 – Za + Łukasza Sowa – od rodziny Sówka.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 12. II. 2023

7:30 Do B. Op. przez wstaw. MB Wniebowziętej z podz. za odebrane łaski z prośbą o dalsze zdrowie i błog. Boże dla Józefa Grobary z okazji 85 rocz. ur., a także o zdrowie i opiekę Bożą dla żony i całej rodziny.

9:30 – Za + męża Franciszka Rydzewskiego, rodziców Martę, Jerzego i Józefa Wodniok, Adelę, Eryka, Beatę Pawletko, Felicję Symiec, Adolfa Sukiennik, Jana Stępień, Jerzego Żabińskiego, dziadków i dusze w czyśćcu cierpiące.

11:00 – Za ++ rodziców Marię, Alfonsa Mnich, Antoninę, Józefa Bejm, Irenę Król, Kazimierza Bejm, zięcia Łukasza Sowa, szwagrów, z rodzin Mnich, Bejm i Wodniok.

Ogłoszenia Duszpasterskie 5. II. 2023

1. Zapraszam na nieszpory o g. 15:00; po nabożeństwie w sali papieskiej spotkanie z rodzicami kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

2. W środę rocznica urodzin i imienin bpa emeryta Jana Wieczorka.

Solenizantowi ofiarujmy w tym dniu naszą modlitwę.

1. W czwartek o 17:00 Msza św. szkolna z udziałem dzieci, które uczęszczają w szkole

na lekcje religii.

2. W sobotę wspomnienie NMP z Lourdes, Światowy Dzień Chorego.

Msza św. w int. chorych parafian będzie sprawowana w czasie rekolekcji wielkopostnych

1. Nabożeństwa ( po Mszy św. ) : – we wtorek do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

– w środę do św. Józefa,

– w piątek do Miłosierdzia Bożego.

1. Spotkania : – w czwartek po Mszy o 17:00 dzieci z kl. IV,

– w piątek o 18:00 lektorzy młodsi i starsi,

– w sobotę o 11:00 ministranci.

1. Okazja do sakramentu pokuty i pojednania codziennie przed Mszą św.,

w piątek w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu 16:00 – 17:00.

1. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii od I Niedzieli Wielkiego Postu do środy ( 26. II. – 1. III. ). W tym samym czasie odbędą się rekolekcje dla dzieci

z naszej szkoły.

2. W Gościu Niedzielnym : Chrześcijaństwo według Benedykta XVI; z nauczania papieża

Franciszka – życie jest darem; ks. Sławomir Oder o swojej reakcji na nominację biskupią do diecezji gliwickiej; życie konsekrowane i jego różne formy; żałoba – czyli jedna z form pobożności.

1. Bóg zapłać! za wysprzątanie kościoła na Niedzielę, złożoną ofiarę i złożoną dzisiaj ofiarę na bieżące potrzeby kościoła. Bóg zapłać ! rodzinie Wieczorek i p. kościelnemu

Norbertowi za rozebranie dekoracji świątecznej w kościele i przy kościele, dziękuję także pozostałym mężczyznom za pomoc w tych pracach.

W sobotę do sprzątania kościoła zapraszam parafian z ul. Klonowej 81 – 95.

Życzę wszystkim spokojnej i Błogosławionej Niedzieli.

Niech błogosławieństwo Boże przymnoży nam

wiary, nadziei i miłości.