Intencje Mszalne 27. VI. – 3. VII. 2022

Poniedziałek – 27.VI.

8:00 – intencja wolna.

Wtorek – 28.VI. – św. Ireneusza, bpa i męczennika

18:00 – Za + ojca Wiktora Skolik, rodziców Annę, Stefana Białas, Hildegardę, Zygmunta Białas, Michała Mroczek, chrzestnego Eryka, Janusza Myrcik, Jana, Józefa Habrajski, dziadków, kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące.

Środa – 29.VI. – Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła

8:00 – Za + męża Romana Korzekwa, ojca Piotra, Annę, Józefa Piecuch, Emę, Wiktora Dreszer, z rodziny Wołowczyk, Bożenę Zendla, Irenę, Mirosława Wodziak,  chrzestnych, sąsiadów, z pokrew. Korzekwa, Piecuch, ks. Prob. Henryka Mokrosa i ks. Prob. Kazimierza Szalastę.

Czwartek – 30.VI.

17:00 – Za + ojca Eryka Skolik, rodziców Marię, Hieronima Grobara, Weronikę, Ryszarda,Kazimierza Halemba, Adama Bula, chrzestnego Wiktora, Jadwigę, Alojzego Hampel, dziadków i pokrew. obu str.

Piątek – 1.VII.

8:00 – Do Najświętszego Serca Pana Jezusa w int. czcicieli i parafian.

17:00 – 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu (okazja do spowiedzi ).

18:00 – Za ++ Jana Banduch, Renatę Korzekwa w rocz. śm., z pokrew., kapłanów oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

Sobota – 2.VII.

8:00 – Do Bożej Op. przez wstaw. MB Wniebowziętej w int. Żywego Różańca.

16:00 – Za ++ Wiktora, Waleskę Machoń, Piotra Grygo, dziadków Paulinę, Szymona Machoń, Jadwigę, Franciszka Grygo, Annę, Konstantego Merski, pokrew. obu str. oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

IV Niedziela Zwykła – 3. VII. 2022

7:30 – Za ++ rodziców Weronikę w 2 rocz. śm., Ryszarda Halemba, Czesława Kuta, z rodziny Halemba, Kuta, Grobara.

9:30 – Za + ojca i dziadka Eugeniusza Klama.

11:00 – Do Bożej Op. przez wstaw. MB Wniebowziętej z podz. za odebrane łaski z prośbą o dalsze zdrowie i błog. Boże dla Teresy z okazji 75 rocz. ur. oraz o zdrowie i opiekę Bożą dla całej rodziny.

Ogłoszenia Duszpasterskie – 26. VI. 2022

1. Zapraszam na nieszpory o 15:00.

1. W środę Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła, głównych patronów naszej diecezji.

W tym dniu obchodzimy także Dzień Papieski Franciszka.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.

4. W sobotę od g. 9:00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Osoby do odwiedzin proszę zgłosić w zakrystii.

5. Intencja dla Żywego Różańca na lipiec : za rodziny chrześcijańskie, aby rodzice przez

przykład własnego życia przekazywali wiarę swoim dzieciom.

6. OKAZJA DO SPOWIEDZI : codziennie przed Mszą św. i w piątek 17:00 – 18:00;

dla dzieci ( z okazji pierwszego piątku ) w czwartek 16:30 – 17:00.

7. Nabożeństwa : – w poniedziałek do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

– w środę do św. Józefa,

– w piątek do Miłosierdzia Bożego.

8. W Gościu Niedzielnym : jakiego duszpasterstwa potrzebują polskie rodziny; dlaczego nie należy odbierać zakonom możliwości prowadzenia Domów Pomocy Społecznej; jakie lektury warto zabrać na wakacje.

9. Zapowiedzi : Aurelia Langner ( Olszyna ) – Rafał Banasz ( Rusinowice );

Dorota Czaja ( Kalina ) – Adrian Lewczuk ( Szczytniki ).

Bóg zapłać! : za wysprzątanie kościoła na Niedzielę, ofiarowane kwiaty przy ołtarzu i złożoną dzisiaj ofiarę na ubezpieczenie kościoła. W przyszłą Niedzielę kolekta na Stolicę  Apostolską. Do sprzątania świątyni w sobotę zapraszam parafian z ul. Zielonej i Cichej.

Życzę wszystkim radosnego świętowania Niedzieli, a tym którzy rozpoczynają wakacje i urlopy życzę dobrej pogody, wiele pięknych przeżyć, również duchowych.