Skip to content

Intencje Mszalne

Intencje Mszalne – 8. V. – 14. V. 2023

Poniedziałek – 8.V.św. Stanisława, bpa i męczennika

8:00 – intencja wolna.

Wtorek – 9.V.

18:00 – Za ++ Reginę, Walentego Wieczorek, Jana Banduch, Ryszarda Banduch, Renatę Korzekwa, Leona Kwaśniok, Martelę Baron, chrzestnych, dziadków z obu str., z pokrew., kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące.

Środa – 10.V.

8:00 – Za ++ rodziców Klarę, Eryka Skolik, Annę, Leona Lewandowskich, Herberta  Wacławek, Waltera Kulisz, Huberta Mzyka, Kazimierza Halemby, Marię, Emila, Wiktora, Leona Skolik, Cecylię, Edmunda Słodczyk, dziadków, pokrew., kapłanów.

Czwartek – 11. V.

12:00 – ślub : Benita Klama – Marek Szprot.

17:00 – Za + matkę Paulinę Zygmunt w 10 rocz. śm., jej męża Kazimierza, Jana Skop,

Annę, Pawła Banduch, ich rodziców i wnuczkę Paulinkę.

Piątek – 12. V.

17:00 – 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

18:00 – Za + męża Pawła, syna Tomasza, rodziców z obu str. i dusze w czyśćcu cierpiące.

Sobota – 13. V.

16:00 – Za + matkę Łucję Waloszczyk, Jadwigę, Piotra, Pawła Machoń, chrzestnych Helenę Kisiel, Antoniego Machoń, Eugeniusza Ledwoń, Otylię, Gerharda Waloszczyk, dziadków Machoń, Leś, Waloszczyk.

17:00 – Za ++ Zofię, Władysława Krawczyk, ich rodziców, rodzeństwo, Józefa Kapica, Tadeusza Nowakowskiego, Dawida Bucki, Jadwigę Jonkis, Michalinę Frania, z rodzin Anioł, Pilarz, Sasiela i dusze w czyśćcu cierpiące.

20:00 – nabożeństwo fatimskie.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 14. V. 2023

7:30 – Za + ojca Alojzego Brol, dziadków, chrzestnych, pokrew., z rodzin Brol, Pastuszka, Krawczyk i dusze w czyśćcu cierpiące.

9:30Za ++ rodziców Martę, Jerzego, Józefa Wodniok, męża Franciszka Rydzewskiego, Adelę, Eryka, Beatę Pawletko, Jana Stępień, Felicję Symiec, Adolfa Sukiennik, Jerzego Żabińskiego oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

11:00 – Do B. Op. przez wstaw. Matki Bożej Wniebowziętej w int. dzieci przystępujących do I Komunii Św., z podziękowaniem za dar Najświętszego Sakramentu i z prośbą o żywą wiarę i gorącą miłość do Pana Jezusa i Matki Najświętszej dla nich oraz ich rodzin.

16:00 – nabożeństwo majowe.

Ogłoszenia Duszpasterskie – 7. V. 2023

 1. Gorąco zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych, dzisiaj o 15:00, w tygodniu po Mszy św. Do udziału w dzisiejszym nabożeństwie zapraszam dzieci z kl. III i IV wraz z rodzicami; po nabożeństwie spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

   

 2. W poniedziałek uroczystość św. Stanisława, bpa i męczennika, głównego patrona Polski.
 1. W czwartek o 17:00 Msza św. szkolna. Po nabożeństwie majowym próba generalna dla dzieci i rodziców przed uroczystością I Komunii Św.

 1. W sobotę o 20:00 nabożeństwo fatimskie, które zastąpi w tym dniu nabożeństwo majowe.
 1. W przyszłą Niedzielę o 11:00 uroczystość I Komunii Św. Dzieci wraz z rodzicami gromadzą się przed kościołem o g. 10:40. Proszę, aby na Mszy o 11:00 zostawić z przodu trzy wolne ławki ( po obu stronach ).
 1. OKAZJA DO SPOWIEDZI codziennie przed Mszą św. oraz w piątek w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu 17:00 – 18:00. Pierwsza ważna spowiedź sakramentalna dla dzieci z kl. III w sobotę o g. 10:00. W tym samym czasie będzie także spowiedź dla rodziców dzieci komunijnych.
 1. Zapowiedzi : Julia Gidziela ( Olszyna ) – Piotr Chmiel ( Jeżowa ).

   

 2. W Gościu Niedzielnym: najlepszy prezent: Jezus – jak zorganizować Pierwszą Komunię, aby komercyjna otoczka nie zasłoniła jej istoty: spotkania z żywym Bogiem; o zatraceniu wiary na zachodzie Europy; o pewnym strażaku, którym jest ksiądz.
 1. Bóg zapłać! za wysprzątanie świątyni na Niedzielę i ofiarowane kwiaty. Bóg zapłać! za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej parafii. W przyszłą Niedzielę kolekta na utrzymanie Seminarium Duchownego.

  Dziękuję również p. Kindze i p. Teresie za prace porządkowe przy kościele .

  W piątek do sprzątania kościoła zapraszam rodziców dzieci z kl. III.

                                            Niech cały nowy tydzień obfituje w Boże łaski,

                                        a Matka Najświętsza niech ma wszystkich w swej opiece.