Skip to content

Intencje Mszalne

Intencje Mszalne – 13. XI. – 19. XI. 2023

Poniedziałek – 13.XI. – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

8:00 – Do Miłosierdzia Bożego za ++ kapłanów, posługujących w naszej parafii.

Wtorek – 14.XI.

17:00 – Za + Iwonę Kaczmarek-Sójka, Gerarda, Jadwigę, Ignacego Kaczmarek, Joannę, Franciszka Imiołczyk, Gerarda Ordon oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

Środa – 15.XI.

8:00 – Do Bożej Op. przez wstaw. Matki Bożej Wniebowziętej i św. Józefa w int. parafian.

Czwartek – 16.XI.

17:00 – Za + brata Janusza, ze wspomnieniem dziadków Jadwigę, Pawła Jaksik, Gertrudę, Rufina Czernecki – od siostr Bożeny i Danuty z rodzinami.

18:00 – Za + Barbarę Hampel w 30 dzień po śm.

Piątek – 17. XI. – św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

16:00 – 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu ( okazja do spowiedzi ).

17:00 – Za + męża Leona na pamiątkę ur., rodziców Kapica, Matuszek, z rodzin Staroń,Głowacz, Kamiński, Rosa, brata Andrzeja, szwagierkę Renatę, kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące.

Sobota – 18. XI. – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

16:00 – Za ++ rodziców Hildegardę i Pawła Pająk, Lidię i Huberta Bula, Adolfa Bula, ich rodziców, rodzeństwo, z rodzin Bula, Pająk, Machoń, Ociepka, Pieruszek i z pokrew.

17:00 – Za ++ Wandę, Konrada, Norberta Bula, Annę i Alfonsa Langner, dziadków z obu str., z rodzin Bula, Halemba, Ryszka, Masoń, Wardas, Langner, Machoń i dusze w czyśćcu cierpiące.

XXXIII Niedziela Zwykła 19. XI. 2023

7:30 – Do Bożej Op. przez wstaw. Matki Bożej Wniebowziętej z podz. za odebrane łaski z prośbą o dalsze zdrowie i błog. Boże dla rodziny Rakowskich.

9:30 – Za ++ rodziców Elżbietę, Augustyna Burek, Helenę, Teodora Głowocz, Bertę Kaizer, Jadwigę, Konrada Kozielski, Jana, Helenę Muś, Marię, Gerarda, Romę Sikora, Krystynę, Edwarda Gurok, Józefa Zok, Paulinę Weber, Szymona, Zofię Osadnik, Małgorzatę Miś, Elżbietę Koryciorz, chrzestnych, sąsiadów, kapłanów i dusze w cz. c.

11:00 – Za ++ Łucję, Jerzego Pastuszka, Annę, Augustyna Mzyk, Jakuba, Jadwigę Pastuszka, Monikę Bambynek, Ignacego Anioł, Alojzego Brol, z rodziny Pastuszka, Anioł i Brol.

Ogłoszenia duszpasterskie – 12. XI. 2023r.

 1. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na KOŚCIÓŁ W POTRZEBIE; zapraszam na nieszpory o 15:00; po nabożeństwie spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

 1. W czwartek o 17:00 Msza szkolna z udziałem dzieci, które uczęszczają na lekcje religii.

 1. Okazja do spowiedzi św. : codziennie przed Mszą św., a także w piątek 16:00 – 17:00 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.

 1. Nabożeństwa ( po Mszy św.) – we wtorek do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

  – środę do św. Józefa,

  – w piątek do Miłosierdzia Bożego.

 1. W Gościu Niedzielnym: za wiarę w Chrystusa płaci się : domem, ojczyzną, życiem – i wielu ten koszt ponosi; z nauczania papieża: wystrzegajmy się dwulicowości; którzy święci patronują Polsce i jakie znaczenie ma modlitwa za ojczyznę; rozmowy z polskimi uczestnikami Synodu i o znaczeniu tego wydarzenia dla całego Kościoła; czy cukrzycę można ujarzmić ?.

 1. W tym tygodniu kancelaria będzie nieczynna.

 1. W przyszłą Niedzielę – Światowy Dzień Ubogich, ogłoszony przez papieża Franciszka.

 1. Spotkania : – w piątek po Mszy wszyscy lektorzy.

 1. Po Mszy św. w zakrystii można wypożyczyć filmy na DVD : 1) o siostrze Faustynie – sekretarce Bożego Miłosierdzia; 2) Bernadetta – cud w Lourdes; 3) o św. Matce Teresie z Kalkuty.

 1. Przed kościołem można nabyć duże kalendarze z Gościa Niedzielnego na r. 2024.

 1. Serdeczne Bóg zapłać! za wysprzątanie świątyni na Niedzielę i kwiaty przy ołtarzu, za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej parafii oraz wpłaty na konto parafialne. W przyszłą Niedzielę kolekta na opłaty za wodę i prąd do kościoła.

  Bóg zapłać! p. Kindze Gojny i p. Norbertowi Imiołczykowi za prace porządkowe przy kościele, zwłaszcza za sprzątanie liści. Do sprzątania świątyni w sobotę zapraszam parafian z ul. Zielonej i Cichej.

                                                    Pan powróci, a ci, którzy wytrwale na Niego czekają i zachowują Jego naukę

                                                                      mogą z nadzieją spodziewać się wejścia na Jego ucztę.

Życzę wszystkim dobrej Niedzieli i dobrego nowego tygodnia.

Niech Bóg błogosławi naszej wspólnocie i naszej ojczyźnie