Intencje Mszalne 19. IX. – 25. IX. 2022

Poniedziałek – 19.IX.

8:00 – Za ++ rodziców Klarę, Eryka Skolik, Martę, Teodora Machoń, siostry Marię, Celinę,szwagrów Herberta, Adama, Kazimierza Halemba, Marię, Herberta Frania, dziadków, chrzestnych, sąsiadów, kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące.

Wtorek – 20.IX. św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang

18:00 – Za + męża i ojca Józefa Jeleń w 10 rocz. śm., rodziców z obu str., i Towarzyszy siostrę Jadwigę z mężem, Henryka Jeleń, Barbarę Krawczyk, dziadków, swatów i dusze w czyśćcu cierpiące.

Środa – 21.IX. Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

8:00 – Za ++ Łucję, Jerzego Halemba, dziadków, szwagrów Kazimierza, Brunona, Rafała Pawełczyka, pokrew. i dusze w czyśćcu cierpiące.

Czwartek – 22.IX.

17:00 – Za ++ rodziców Marię, Stefana Wolnik, Gerarda, Irenę, Elżbietę Wolnik, Joachima Hermana, Zofię Wołowczyk, Michała, Zdzisława Pasieka, Józefa Słodczyk, Marię, Annę Banduch, Kunegundę, Gertrudę Klama, dziadków, kapłanów i dusze w czyśćcu…

18:00 – Za + Adama Klamę w 30 dzień po śm.

Piątek – 23.IX. św. Pio z Pietrelciny, kapłana

17:00 – 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu (okazja do spowiedzi ).

18:00 – Za ++ Marię, Jana, Renatę Bula, Helenę, Romana, Teresę, Stanisława, Stefana, Pawła, Tomasza Walosczyk, Eugeniusza Sowa, dziadków z obu str., kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące.

Sobota – 24.IX.

16:00 – Za ++ rodziców Martę, Roberta Wieczorek, brata Edmunda, Anielę, Józefa Kupski, brata Romana, bratową Halinę, Elżbietę, Adama Brol, z rodziny Wieczorek, Kupski,

Kałużny, Muś i dusze w czyśćcu cierpiące.

16:30 – chrzest : Bruno, Marcel Machoń.

17:00 – Do Bożej Opatrzności przez wstaw. MB Wniebowziętej z podz. za odebrane łaski z prośbą o dalsze błog. Boże, dary Ducha Św. i zdrowie dla Pauliny Sowa z okazji 18 rocz. ur. oraz o zdrowie i opiekę Bożą dla całej rodziny.

XXVI Niedziela Zwykła – 25. IX. 2022

7:30 – Za ++ Emmę, Hildegardę, Agnieszkę, Roberta, Józefa, Łucję Ogiewa, Marię, Mariana Nowickich, Elżbietę, Edwarda, Józefa, Józefę, Mariana Banduch, Franciszka Imiołczyk, Rudolfa Kucharczyk, kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące.

9:30Za + Emmę Koziara w rocz. śm., jej męża Romana, Elżbietę, Pawła, Bertę, Józefa, Ritę, Emila, Henryka Koziara, Zbigniewa Saganowskiego, pokrew., kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące.

11:00 – Za + męża Eryka, zięcia Eugeniusza, Marię, Fryderyka Horsta, Mateusza Trippner, Anastazję, Franciszka, Rozalię, Kunegundę, Feliksa, Szczepana, Krystynę, Erwina Krawczyk, Elżbietę, Ryszarda Jankowski i z pokrew.

Ogłoszenia Duszpasterskie – 18. IX. 2022

1. Dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

Zapraszam na nieszpory o 15:00.

1. W czwartek o 17:00 Msza św. szkolna. Do udziału w tej Eucharystii przez cały rok szkolny, zobowiązane są wszystkie dzieci uczęszczające w szkole na lekcje religii.

1. W piątek o 19:00 w kościele nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

Chrzestni przynoszą na naukę zaświadczenia ze swoich parafii, potwierdzające

praktykowanie wiary przez udział we Mszy św. niedzielnej.

4. OKAZJA DO SPOWIEDZI : codziennie przed Mszą św. i w piątek w czasie adoracji

Najświętszego Sakramentu 17:00 – 18:00.

5. Nabożeństwa : – we wtorek do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

– w środę do św. Józefa,

– w piątek do Miłosierdzia Bożego.

6. W środę przypada święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, a w czwartek modlimy

się przez wstawiennictwo św. Pio, który posiadał na swoim ciele stygmaty – ślady ran

Jezusa Chrystusa.

7. W Gościu Niedzielnym : kolejna płyta z Biblią Audio, a na niej kolejne księgi Starego

Testamentu – Jozuego, Rut i dwie księgi Samuela.

8. Spotkania: – w czwartek ( po Mszy szkolnej ) uczniowie z kl. VIII,

– w sobotę o 10:00 Dzieci Maryi.

9. W sobotę 8 października odbędzie się VII Ogólnopolska Pielgrzymka APOSTOLATU

MARGARETKA do Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz Sanktuarium Bożego

Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Chętne na wyjazd margaretki z naszej parafii,

proszę o wpisanie się na listę w zakrystii.

Serdeczne Bóg zapłać! za wysprzątanie kościoła na Niedzielę, za wszystkie prace

przy kościele i probostwie oraz złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszego kościoła.

W przyszłą Niedzielę kolekta specjalna na wsparcie budowy kościoła w Pawełkach.

Do sprzątania świątyni w sobotę zapraszam parafian z ul. Lompy od nr 1 do rzeki

( numery nieparzyste) i z ul. Polnej.

Niech dobry Bóg ma wszystkich w opiece, udzieli potrzebnych łask

i obdarzy swoim błogosławieństwem.