Intencje Mszalne – 28. XI. – 4. XII. 2022

Poniedziałek – 28.XI.

17:00 – Za + Zbigniewa Saganowskiego w rocz. śm., jego rodziców i dziadków, Bogdana i Krzysztofa Dawidowicz, rodziców Ritę i Emila, brata Henryka Koziara, Walentynę, Pawła Dziuk, Irenę i Józefa Stefanik, Elżbietę, Pawła, Bertę, Józefa, Emmę, Romana Koziara, kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące.

Wtorek – 29.XI.

17:00 – Za + mamę Klarę w 1 rocz. śm.

Środa – 30.XI. św. Andrzeja, Apostoła

17:00 – Za ++ rodziców Weronikę, Ryszarda Halemba w rocz. śm., Czesława Kuta, z rodzin Halemba, Kuta, Grobara oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

Czwartek – 1.XI.

17:00 – Za + babcię Hildegardę Machoń w 2 rocz. śm., z rodzin Bula, Machoń, Cierpioł, Majchrzyk, Kiciński, Skalski, ks. Henryka Mokrosa i dusze w czyśćcu cierpiące.

Piątek – 2.XII.

8:00 – Do Najświętszego Serca Pana Jezusa w int. czcicieli i parafian.

16:00 – 16:30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

17:00 – Za + żonę Bożenę Zendla, rodziców Pawła i Łucję Zendla, braci Stefana i Jerzego, bratową Helenę, Agnieszkę, szwagra Piotra Płonka, Martę i Pawła Wołowczyk oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

Sobota – 3.XII.

8:00 – Do B. Op. przez wstaw. MB Wniebowziętej w int. Żywego Różańca.

16:00 – Za + ojca Pawła Machoń, teściów Marię, Hieronima Grobara, Weronikę, Ryszarda

Halemba, Adama Bula, rodzeństwo Danutę, Różę, Jerzego, Lucjana Machoń, dziadków z obu str., kapłanów, sąsiadów i dusze w czyśćcu cierpiące.

17:00 – Za + męża Pawła, syna Jerzego, rodziców, teściów, zięcia Henryka, siostrę Zofię, jej męża, brata, bratową, Klarę Staniczek, Franciszkę Sprot, Klarę, Gerharda, Jana Bula, Irenę, Józefa Stefanik, Gertrudę, Gintra Herman, Rajncholda Malkusz,

Eugeniusza Klama, Annę, Agnieszkę Ryszka, Marię Sowa, kapłanów i dusze w czyśćcu.

II Niedziela Adwentu – 4. XII. 2022

7:30 – Za + chrzestnego Jana Grabowskiego.

9:30 Za + Teresę Czuratis w 30 dzień po śm.

11:00 – Do B. Op. przez wstaw. MB Wniebowziętej i św. Barbary w int. górników,

górników emerytów i rencistów oraz ich rodzin z prośbą o zdrowie, potrzebne łaski

i błog. Boże w życiu, rodzinie i pracy.

Ogłoszenia Duszpasterskie – 27. XI. 2022

1. W całym Kościele rozpoczął się ADWENT, który jest czasem przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego oraz czasem oczekiwania DRUGIEGO PRZYJŚCIA CHRYSTUSA NA KOŃCU CZASÓW. Zachęcam do uczestnictwa w roratach codziennie o g. 17:00, w sobotę o g. 8:00. W naszych domach postarajmy się gromadzić codziennie wokół świecy, czy wieńca adwentowego na wspólną modlitwę;

o 15:00 zapraszam na nabożeństwo adwentowe, w czasie którego będą poświęcone wieńce adwentowe, świece i lampiony.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcam gorąco do praktykowania spowiedzi i komunii św. z okazji pierwszego piątku.
  3. Intencja dla Żywego Różańca na grudzień : o chrześcijańskie przeżywanie adwentu

i o trwanie w postanowieniach adwentowych. W tej intencji dzisiaj o 20:30 będzie odmówiony różaniec. Zapraszam do udziału w modlitwie.

4. Odwiedziny chorych parafian z posługą sakramentalną odbędą się w sobotę 17 grudnia.
  5. W przyszłą Niedzielę przypada wspomnienie św. Barbary. Msza św. w int. górników oraz ich rodzin o g. 11:00.

6. Okazja do spowiedzi : codziennie przed Eucharystią. Dodatkowo dla dzieci

w czwartek 16:00 – 17:00 oraz w piątek od 16:00 – 17:00.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek 16:00 – 16:30.

7. W Gościu Niedzielnym : m.in. jubileuszowy kalendarz ścienny na 2023 r. z wizerunkami

polskich świętych.

Po Mszy św. przed kościołem można już nabyć opłatki na stół wigilijny (4 zł.) oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom ( mała w cenie 7 zł., duża 15 zł. ).

1. Serdeczne Bóg zapłać! za wysprzątanie kościoła na Niedzielę i złożone dzisiaj ofiary na kościółek w Pawełkach.. W przyszłą Niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. W sobotę do sprzątania świątyni zapraszam mieszkańców z ul. Akacjowej 1 – 8.

Serdeczne Bóg zapłać! za zrobienie wieńca adwentowego i dekoracji na roraty, a p. Marianowi Wieczorkowi za naprawienie oświetlenia przy tabernakulum. Dziękuję za wszystkie dodatkowe prace w kościele i przy kościele.

Życzę wszystkim, aby czas adwentu odnowił i pogłębił nasze życie

w wierze i pomógł dobrze przygotować się na przyjście Pana.

Marana tha – przyjdź Panie Jezu !